Система Orphus

Міжнародна конференція «Німецько-українська співпраця задля громадянського діалогу»

17-18 грудня 2018 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського проведено міжнародну конференцію «Німецько-українська співпраця задля громадянського діалогу» за участі представників місцевих органів виконавчої влади та самоврядування об’єднаних територіальних громад; науково-педагогічних та педагогічних працівники Полтавської області; провідних експертів з питань децентралізації та громадянської освіти.

Протягом останніх десятиріч в Україні активно проголошуються демократичні принципи. Ефективність прогресивних перетворень має безпосередній зв'язок зі зміцненням демократичної політичної культури громадян. Разом із тим, сучасна політична культура українців характеризується браком знань як про власні права, так і відсутністю інтересу до участі у громадських справах, розв’язанні суспільних проблем, відстороненим ставленням до ухвалення спільних рішень.

Незаперечним є необхідність пришвидшення процесів реформування в Україні, більш дієвих кроків із вивчення та подальшого впровадження європейського досвіду щодо трансформаційних процесів у державному управлінні, освіті, громадській участі. Одну із ключових позицій у цьому процесі мають посісти територіальні громади.

Німецько-український проект: «Мости партнерства задля розвитку місцевих громад», підтриманий Міністерством закордонних справ Німеччини, має за мету прискорити формування політичної культури та розвиток громадянських компетентностей молоді та дорослих Полтавщини на основі досвіду комун Землі Північний Рейн-Вестфалія.

У рамках конференції «Німецько-українська співпраця задля громадянського діалогу» обговорили результати реалізації проекту та презентували кращі практики громадянської освіти.

Понад 50 учасників конференції взяли участь у роботі таких сесій:

– Територіальні громади як найважливіший фактор сталого розвитку українського суспільства;

– Подіумна дискусія «Влада, громада, розвиток сільських та міських територій: кращі практики Німеччини та України»;

– Міжнародний досвід: від ідей до втілення. Можливості та перепони;

– Майстерня майбутнього «Громада, про яку мріють люди, яка вона?» та ін.

Щиро дякуємо експертам та учасникам конференції за змістовні доповіді, цікаві практики та активну участь!

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Єщенко М.М.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.