Система Orphus

МОН винесло на обговорення законопроект “Про повну загальну середню освіту”

Звертаємо увагу, що Міністерство освіти і науки винесло на громадське обговорення проект закону “Про повну загальну середню освіту”.

 

Про це повідомили на сайті МОН.

“Документ містить низку концептуальних змін. Зокрема,нові механізми доступності у здобутті повної загальної середньої освіти, формування мовного середовища, усунення дискримінації, створення умов для забезпечення індивідуальної освітньої траєкторії учнів тощо“,– йдеться у повідомленні.

У документі закріплюється трирівнева загальна середня освіта:початкова освіта (4 роки), базова середня освіта (5 років) та профільна освіта (3 роки).

У проекті закону забороняються конкурси на вступ до 1 класу.А в старшу та профільну школу у МОН пропонують зараховуватина підставі річного оцінювання результатів навчання та державної підсумкової атестації.

“У документі такожчітко окреслено зміст державних стандартів та освітніх програм і зазначено, що “освітня програма державного та комунального закладу освіти не може реалізовуватися чи забезпечуватися (повністю або частково) за кошти батьків та/або учнів.

Законопроект детально визначає питання фінансової і управлінської автономії закладів загальної середньої освіти.В документі передбачено нові підходи до обрання, призначення та звільнення директора школи, визначення повноважень органів самоврядування, зокрема й органів батьківського самоврядування”,– зазначають у міністерстві.

Завантажити документможна за цим посиланням.

Зауваження та пропозиції можна надсилатидо 1 червняна електронну адресу zakon@mon.gov.ua.

Фото: автор – bacho123456, Depositphotos

Джерело: http://nus.org.ua/news/mon-vyneslo-na-obgovorennya-zakonoproekt-pro-povnu-zagalnu-serednyu-osvitu/

Додаткова інформація

  • Автор (-и): НУШ

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.